Leszek Bartkowiak

Leszek Bartkowiak, Senior Product Manager, Reprograf-Grafikus

 

Specjalista kontroli jakości barwy z 25-letnim doświadczeniem. „Człowiek-orkiestra” w dziedzinie barwy. Rozwiązuje problemy związane z barwą w różnych gałęziach przemysłu, m.in w poligrafii, w przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle meblarskim, przemyśle tworzyw sztucznych oraz w przemyśle farb i lakierów. Przeprowadził tysiące instalacji i wdrożeń związanych z kontrolą jakości barwy w największych drukarniach w Polsce, agencjach reklamowych, w redakcjach gazet oraz w największych polskich zakładach przemysłowych. Od lat związany z takimi markami jak X-Rite, Gretag-Macbeth, BARCO i EFI.

Marcin Dąbrowski

Marcin Dąbrowski, właściciel, eM proove

 

Kim jestem? Ujmując jednym zdaniem: pasjonatem wysokojakościowych technologii poligraficznych. Rozwijając: drukarzem, technologiem, inżynierem i projektantem. Przez ponad 2 lata pracowałem w ośrodku badań i rozwoju (R&D) firmy HP, Indigo Division w Izraelu. Opracowałem technologię druku 5- i 7-kolorowego z wykorzystaniem jasnej szarości. Posiadam 4 zgłoszenia patentowe o pełnej czystości technologicznej. Od ponad 15 lat dostarczam wydruki najwyższej jakości artystom, a od kilku lat drukuję reprodukcje rękopisów Fryderyka Chopina. Projektuję własne rastry, opracowuję receptury farb oraz tworzę wielotonowe rozbarwienia. Chętnie również opowiadam o tym podczas szkoleń.

PAWEŁ DZIKI

Paweł Dziki, doktorant wdrożeniowy, Walstead Kraków, Instytut Chemii, Uniwersytet Ślaski

 

Od października 2021 doktorant w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Temat doktoratu: Badanie jakości produktów poligraficznych z wykorzystaniem kamer hiperspektralnych ze szczególnym uwzględnieniem barwy. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży poligraficznej, w tym w zarządzaniu kolorem i technologii druku. Obecnie pracuje w firmie Walstead Kraków Sp. z o.o w dziale Estimating & Technology, a także jako lider dużego projektu badawczo-rozwojowego.

 

BARTŁOMIEJ GROBELSKI

Bartłomiej Grobelski, Kierownik przygotowania produkcji, Pałucka Drukarnia Opakowań

 

Posiadam 15-letnie doświadczenie w branży poligraficznej. Przygodę z poligrafią zacząłem w Pałuckiej Drukarni Opakowań i trwa ona do dzisiaj. Przez 4 lata obsługiwałem maszynę drukującą. W latach 2011–2013 byłem planistą produkcji, a kolejne 7 lat pracowałem w działach technologicznym i obsługi klienta. Od 2020 roku zarządzam działem przygotowania produkcji.

Jestem aktywnym nauczycielem w technikum poligraficznym im. Jana Szatowskiego w Janowcu Wielkopolskim. W tym roku współpracowałem z Centralną Komisją Egzaminacyjną przy tworzeniu bazy zadań egzaminacyjnych dla egzaminu zawodowego.

Absolwent studiów poligraficznych na Politechnice Warszawskiej.

 

Jacek Hamerliński

Jacek Hamerliński, Dyrektor, COBRPP

 

Dyrektor w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego (COBRPP). Od prawie trzydziestu lat specjalizuje się w poligrafii i systemach wydawniczych. Pracował między innymi jako doradca i konsultant w firmach Infosystems, Publishing Institute, SAD. Jako specjalista ds. produktu i sprzedaży systemów poligraficznych działał dla firm Agfa i XTeam, kierował także działem informatycznym w Presspublice. Doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec, konsultant. Prowadzi badania w COBRPP, gdzie kieruje Zespołem Badawczym Elektroniki Drukowanej. Autor licznych artykułów specjalistycznych, publikowanych w pismach branżowych, polskich i zagranicznych. Swoją obszerną wiedzą dzieli się regularnie podczas prowadzonych przez siebie szkoleń oraz w trakcie wystąpień na konferencjach branżowych.

RADOSŁAW KOPERSKI

Radosław Koperski, Packaging Development Manager, Pałucka Drukarnia Opakowań

 

Związany z branżą poligraficzną od 18 lat. Karierę zawodową rozpoczął poprzez zarządzanie działem polimerów oraz wdrażaniem procesów kontrolnych na etapie przygotowania form do realizacji druku w Pałuckiej Drukarni Opakowań. Przez kolejne 8 lat Technolog produkcji/ Customer service ściśle współpracujący z przygotowalniami repro. Odpowiedzialny za implementację projektów do realizacji technologią fleksografii, organizowanie i koordynację odbiorów poprzez interpretacje potrzeb i warunków klientów. Obecnie w konwersji na stanowisko Specjalisty Rozwoju Opakowań, gdzie w głównej mierze zajmuje się dedykowaniem komponentów dla struktur alternatywnych z uwzględnieniem warunków przetwarzania.

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz aktywny nauczyciel przedmiotów technicznych w Zespole Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego w Janowcu Wielkopolskim.

FELICE SCISCIOLI

Felice Sciscioli, Colour Project Leader, Sun Chemical

 

Felice Sciscioli is Colour Project Leader in Sun Chemical and part of the Global Color management Team.
He started in the company in 1999 as colorist for water based inks, he is now Subject Matter Expert in Color Management in the Graphic Arts Industry.
He is one of the people who is training colleagues and customers globally about color management and digital color communication and he is leading color management projects within Sun Chemical, at Converters and Brand Owners.
Born in Turin, Italy and moved to London in the UK in 2013.
He loves playing drums, cats and home made pasta/cooking.

WOJCIECH KOCIŃSKI

Wojciech Kociński, Pre-Press Manager, Kierownik DPD, Constantia Teich Poland

 

 

Łukasz Szymański

Łukasz Szymański, Esko Artwork Product Specialist

 

Absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Inżynieria oprogramowania. Od ponad 10-ciu lat w branży poligraficznej.

Historia zawodowa:
- Obecnie: Digiprint Sp. z o. o. - Przedstawiciel ds. produktów firmy Esko i GMG
- Mastepress Sp.z o. o. - Technolog prepress
- PXL Systems/Pixel – Specjalista ds. produktów firmy Artwork Systems

Specjalizacja:
- Przygotowalnia prepress - wdrożenia kompleksowych rozwiązań
- Color Management - proofing, konwersja kolorystyczna, multichannel printing process
- Business Automation - integracja środowisk MIS/ERP/Workflow
- Packaging Life Cycle Management - zarządzanie procesem wytwarzania opakowań
- Oprogramowanie prepress w branży opakowaniowej

Zainteresowania:
Modelarstwo redukcyjne szkutnicze oraz fotografia analogowa.

MAREK TRZEPAŁKOWSKI

Marek Trzepałkowski, Dyrektor ds. Produkcji i DTP, Agencja Reklamowa TANGO

 

Swoją przygodę z drukiem rozpocząłem w 1989 roku.
Wydaje się to nieprawdopodobne… praca na komputerze bez twardego dysku i na dosowskim interfejsie, montaż ręczny, kopiorama… prawie Gutenberg.
Projektowanie i wyzwania – jak przenieść to co wymyśla projektant na monitorze, żeby tak samo wyglądało po wydrukowaniu na papierze czy folii…
Ozasole, ozality, matchprinty analogowe… pojęcia których chyba już nikt używa, w każdym razie to początki color managmentu.
Po drodze kilka agencji reklamowych, Juror Grand Prix Flekso konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Fleksografów
Od kilkunastu lat Dyrektor ds. produkcji i przygotowania technicznego projektu w Agencji Brandingowej Tango.
Jestem jednym z założycieli Polskiej Izby Fleksografów.
Od początku Izby, czyli od roku 2012 do 2021 członek Prezydium Polskiej Izby Fleksografów.
Podsumowując… uczę się kontrolować barwy.

IWONA ŻABIŃSKA

Iwona Żabińska, Specjalista ds. graficzno-projektowych, Spółdzielnia Melczarska MLEKPOL

 

Artystka z zamiłowania i wykształcenia.
Ponad 18 lat doświadczenia w projektowaniu graficznym, głównie zajmuję się przygotowaniem grafik na opakowania. Od projektu, symbolu po całą architekturę, dbam o każdy aspekt wieloetapowego procesu. Pracowałam zarówno dla małych jak i dużych marek.
Pasjonuję się poligrafią, poznaję coraz więcej jej tajników. Stale poszerzam wiedzę, pasja zdobywania wiedzy połączona z wyobraźnią jest siłą napędową mojej pracy.
Połączenie artystycznej duszy z technologiem.